Pamiętne lato - okładka książki
Afryka, Ghana

Pamiętne lato – Lesley Lokko

Pamiętne lato - okładka angielskiego wydania książkiTrzech braci z bogatej angielskiej rodziny: dobry, zły i najgorszy. Wszyscy trzej przystojni jak diabli, żadna kobieta się nie oprze!

Trzy niepewne siebie, (pozornie) słabe kobiety. Jedna urodzona w złej części świata, druga w złej części Stanów Zjednoczonych, trzecia w złej części Anglii.

Małżeńska przemoc, niewiara w siebie, bulimia (mam ostatnio „szczęście” do bulimicznych bohaterek, poprzednia była w „Mieście w ogniu”), złamane kariery, brzydkie ubrania, obozy dla uchodźców, samotność, brak przyszłości, wojna, bieda.

Pamiętne lato - okładka książkiJest jednak nadzieja – wszystkie trzy, mniej lub bardziej nieszczęśliwe panie, pokonują piętrzące się na ich drodze przeszkody i – dzięki własnej sile, mądrości, wytrwałości, niezłomności i odwadze – osiągają życiową stabilizację i pozory szczęścia. Tylko pozory – ponieważ prawdziwe szczęście pojawia się oczywiście tylko i wyłącznie z nadejściem przystojnego, bogatego mężczyzny. Miłość, liczy się tylko miłość!

Nasze niezłomne bohaterki spotykają zatem na swoich życiowych drogach trzech braci z bogatej angielskiej rodziny: dobrego, złego i tego najgorszego. Zakochują się. Nadchodzi szczęście i spełnienie.

Oto jak – w poszukiwaniu ciekawej, oryginalnej prozy z innych kontynentów (autorka pochodzi z Ghany, ale jej pisanie jest tak romansowo angielskie, że aż boli) – stałem się czytelnikiem literatury popularnej. Ostrzegam zatem: nie czytajcie Lesley Lokko. Chyba, że lubicie niewiarygodne czytadła o nadrzędnej roli miłości w życiu kobiety.