Pan Nakano i kobiety - okładka książki
Azja, Japonia

Pan Nakano i kobiety – Hiromi Kawakami

Pan Nakano i kobiety - okładka książki po angielskuSeks (półgębkiem), jedzenie (całą gębą), plus czwórka ludzi wśród używanych rzeczy – podobno wszystko to się dzieje w Tokio, ale autorka nie zrobiła nic, aby mi to miasto przybliżyć. Literatura zdecydowanie nie dla mnie, chociaż zdaję sobie sprawę, że może się podobać.

Trochę seksu plus jedzenie na całego

Pan Nakano i kobiety - okładka książkiPowolne i delikatne – czasami nużące – historie o pracy i życiu w sklepie z używanymi rzeczami. W każdej z tych historii jest dosyć dużo o sprzedawanych tam towarach, sporo o trójce współpracowników i siostrze właściciela. Narratorka (trochę nijaka) mnóstwo miejsca poświęca także jedzeniu i opisom potraw, w każdej z opowieści pojawia się również wątek seksu. Seksu omawianego (bo nie opisywanego) w sposób bardzo dyskretny i jakby z pewną nieśmiałością – seksu jako czegoś, o czym się nie mówi; seksu jako czegoś, czym się nie jest zainteresowanym; seksu jako czynności, którą się wykonuje w ukryciu.

Seks (półgębkiem), jedzenie (całą gębą), plus czwórka ludzi wśród używanych rzeczy – podobno wszystko to się dzieje w Tokio, ale autorka nie zrobiła nic, aby mi to miasto przybliżyć.

Literatura zdecydowanie nie dla mnie, chociaż zdaję sobie sprawę, że może się podobać.